Polskie Zdrowie ostrzega obywateli przed niebezpieczeństwem związanym z tym wirusem… Szczegóły

0

Według stanu na dzień 11 września w Polsce odnotowano 23 zgony z powodu choroby legionistów – podała w czwartek Światowa Organizacja Zdrowia.

Organizacja podała, że ​​zgłoszono ogółem 166 łagodnych przypadków tej choroby, a od 7 września nie zgłoszono żadnych nowych przypadków.

Chorobę wywołują bakterie Legionella, które mogą prowadzić do złagodzenia stanu zapalnego. Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że najrzadszą formą przenoszenia jest zanieczyszczenie kropelkowe spowodowane kropelkami wody, martwymi wirusami lub ze skażonych źródeł wody.

W sierpniu władze poinformowały SB, czy choroba rozprzestrzeniła się w wyniku celowej ingerencji w sieć wodociągową.

Źródło zakażenia ustala się po ustaleniu źródła choroby.

Z kolei polski premier Mateusz Morawiecki ostrzegł dziś, we wtorek, że polski rząd jednostronnie podejmie decyzję o wprowadzeniu zakazu ukraińskiego zboża od 15 września, jeśli Komisja Europejska nie przedłuży zakazu importu pszenicy, kukurydzy, rzepaku i słonecznika z Ukrainy do… Pięć krajów Unii Europejskiej: Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia i Bułgaria.

Morawiecki napisał – w poście na platformie (dawniej X-Twitter) – że Polska nie zostanie zalana ukraińskim zbożem i niezależnie od decyzji brukselskich urzędników, Polska nie otworzy swoich granic.

Leave A Reply

Your email address will not be published.